Оголошення

Пропоную свою допомогу у підготовці до НМТ з історії України 2024 року. Індивідуальний підхід до кожного здобувача, зустрічі он-лайн, пакет додаткових навчальних матеріалів на пошту, тести онлайн та підтримка через телеграм/вайбер Початок занять з 08 січня 2024 року. Вартість усього курсу - 5 000 грн., оплата помісячна. Щоб домовитися про безкоштовне перше заняття та вхідне діагностування пишіть на телеграм 0677127274.

Дистанційне навчання, Історія України, 7 клас

Як працювати дистанційно! Уважно прочитати текст завдання, текст конспекту уроку. Працювати по блоках. Усе, що підкреслено, чи написано "запишіть" має бути у конспекті. Зверніть увагу, в кінці зазначається, що і як буде оцінюватися.

19 травня 2020 року

Дякую за гарно виконану контрольну роботу! До кінця навчального року залишилося 2 уроки! 

Сьогодні ми вчимо історичні дати за 7 клас.

Як готуватися? Завести окремий зошит у клітинку, тоненький, підписати "історичні дати", переписати усі в зошит, ліворуч - дата, праворуч - пояснення.  Знання історичних дат - основа історії. віднесіться відповідально. Вчить дати частинами, по 10 за раз, як іноземні слова. Наявність конспекту перевірю 1 вересня, знання дат - протягом вересня місяця. Бажаю успіхів.

4 - середина 3 тис до н.е. - розселення племен трипільської культури
8 - 6 ст. до н.е. - Велика грецька колонізація.
друга половина 5 - 7 ст - велике розселення словян
860 рік - Похід Аскольда на Константинополь, укладення першого відомого договору русі з візантією.
882 рік - об'єднання північних та південних руських земель Олегом
907, 911, 941, 944 роки - походи князів Олега та Ігоря на Константинополь.
988 рік. - запровадження християнства, як державної релігії.
1019 - 1054 князювання Ярослава мудрого в м. Київ
1036 рік. - розгром печенігів князем Ярославом Мудрим у битві під стінами Києва
1097 рік - Любецькій з'їзд князів.
1113 рік - укладення "Повісті минулих літ" Нестором літописцем,
1113 рік Початок правління Володимира Мономаха в м. Київ.
1187 рік - Перша згадка назви "Україна" в писемних джерелах
1187 рік - створення "Слова о полку Ігоревім"
1199 рік - утворення Галицько-Волинської держави
1223 рік - битва біля р. калка, перемога монголів над половцями і руськими князями
1238 - 1264 рік - правління Данила романовича (Галицького) в Галицько-Волинському князівстві (Королівстві руському).
1240 рік - захоплення і зруйнування Києва монголо-татрами
1245 рік - битва біля м. Ярослав. Перемога Данила і Василька Романовичів над об'єднаними силами гальцьких бояр, угорців і поляків.
1245-1246 рік поїздка Данила Галицького в Золоту Орду.
1253 рік - коронування Данила Романовича.
1362 рік - битва біля річки Сині Води, перемога литовців над монголами.
1385 рік - укладення Кревської унії між Польщею і Великим князівством Литовським
40-і роки 15 ст. - утворення Кримського ханства
1478 рік - визнання Кримським ханством васальної залежності від Османської імперії.
1489 рік - перша згадка про козаків у письмових джерелах.
1514 рік - битва біля міста Ороша, розгром Литовськими військами під командуванням Констянтина Острозького московського війська
1556 - 1561 рік - створення Пересопницького Євангелія (рукописна).


12 травня 2020 року.
Виконайте контрольну роботу за період дистанційного навчання.
Завдання розроблені на платформі гугл-форми, 24 тестових запитання, максимальна оцінка 12 балів. У вас є одна спроба на виконання роботи. Завдання доступні з 12 до 14 години.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe9Gqi6pnhDlTPvgdXYZZDqEHYesEMyT6qzr8VcsTDewdomQg/viewform?usp=sf_link

05 травня 2020 року. Підготовка до контрольної роботи.

Повторіь матеріал зі сторінки, по можливості, виконайте завдання з  минулих уроків.

Обовязково пройдіть тестування https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSckEcZK_wQC-ZWNvkvVZYLpO4AWeSfGc0aZmvxHfzwlgRmIgQ/viewform?usp=sf_link

По можливості подивіться навчальне відео


28 квітня 2020 року

Ми  продовжуємо вивчення  теми "Руські удільні князівства у складі інших держав", яку вивчатимемо до кінця семестру, а сьогодні тема уроку Культура українських земель у другій половині ХІV — ХV ст.
Будь ласка, опрацюйте підручник, параграф 25, ст 212-217

Розгляньтеі запамятайте памятки архітектури та мистецтва з теми, обовязкові для візуального розпізнавання на зно, перейдіть за посиланням.

Пройдіть тестування за памятками архітектури та мистецтва.
Оцінюється тест з 12 запитань. 

21 квітня 2020 року Матеріал уроку, версія для друку, перейдіть за посиланням

Ми  продовжуємо вивчення  теми "Руські удільні князівства у складі інших держав", яку вивчатимемо до кінця семестру, а сьогодні тема уроку Господарський розвиток українських земель у другій половині ХІV — ХV ст. запишіть, будь-ласка, її у зошит.
Розглянемо питання:
Сільськогосподарські відносини.
Розвиток міст
До початку уроку пригадайте, що більшість українських земель знаходилася під владою Литви та Польщі, де набуває поширення фільваркова система.
Запишіть у зошит: Фільварок - велике багатогалузеве панське господарство, засноване на праці кріпаків та орієнтоване на виробництво збіжжя на продаж. Причинами зростання фільваркової системи були: подорожчання сільськогосподарської продукції в Європі. В результаті збільшується панщина, закріпачуються селяни, зменшуються наділи селян.
Запишіть у зошит: Кріпацтво - система суспільних відносин, за якою поміщик мав право на особу, працю й майно підлеглих йому селян. кріпацтво було закріплене в законодавстві Литви (1468 рік Судебник Казиміра ІV заборонив перехід селян від одного пана  до іншого, Литовські статути 1529, 1566, 1588 років встановив терміни розшуку селян-втікачів у 10-20 років) та Польщі (1435 року дозволено переходити від пана до пана лише на Різдво, за умови сплати податків, 1505 року заборонено переходити від пана до пана).
Основою економічного життя України в цей період залишалося землеробство, скотарство та традиційні промисли: Мисливство, рибальство, бортництво (збирання меду).

Запишіть у зошит: Магдебурзьке право - право міст на самоврядування. Походить від назви німецького міста Магдебург, яке першим здобуло це право. Передбачало звільнення міст від влади місцевих феодалів. Першим в Україні це право отримало місто Сянок (1339 рік), Львів (1356 рік). Вищим органом влади міста був магістрат (міська рада), а його очолював війт (міський голова).
У найбільших містах (Київ, Львів, Кременець) мешкало 10-20 тис. чоловік, у невеликих 2-4 тисячі. міста були центрами ремесла і торгівлі. На польських землях поширився цеховий устрій.
Запишіть у зошит: Цех - замкнута виробнича організація, професійні обєднання ремісників однієї чи кількох спеціальностей. Цех мав статут, який визначав особливості виробництва та спосіб життя ремісників. Цехом керував Цехмістер, до нього також входили майстри, підмайстри та учні. Ремісники, які не входили до цеху, називалися партачами. Вони могли подавати свою продукцію лише на ярмарку
Прочитайте текст: зростає міжнародна торгівля. Центром зовнішньої торгівлі були Київ, Львів, Камянець-Подільський, Луцьк. На продаж йшли зерно, худоба, віск, мед, сіль, деревина.
Основною формою внутрішньої торгівлі були ярмарки, які проводили кілька разів на рік.

Складіть конспект за матеріалами уроку, або прочитайте параграф 24 і випишіть основне. Пройдіть тестування за посиланням
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScBj3Rb7aWbef1iFBDOjgpMzAxtNnLByY-svaBBT8hfoBR7ZQ/viewform?usp=sf_link

Як оцінюється. Тест -6 балів, конспект - 6 балів

14 квітня 2020 року

Ми  продовжуємо вивчення  теми "Руські удільні князівства у складі інших держав", яку вивчатимемо до кінця семестру, а сьогодні тема уроку Соціальна структура населення українських земель у другій половині ХІV — ХV ст.запишіть, будь-ласка, у зошит.
Соціальна структура суспільства була неоднорідна

До початку уроку зверніть увагу, що вотчине землеволодіння - це земля, разом з селянами, яка передавалася у спадок, натомість помісне землеволодіння надавалося за службу, на час її виконання.

80% становило селянство, непревілейовані (платили податки, виконували повинності)
15% міщанство, непревілейовані (платили податки, виконували повинності)
2,5 %дворянство, превілейовані, не платили податки, отримували землю за службу
2,5% духовенство, превілейовані, не платили податки, отримували землю за службу 


Перегляньте навчальне відео, якщо є така можливість.



Оцінюється конспект (дата, тема і усе що підкреслено) 5 балів, тест - до 7 балів 



07 квітня 2020 року
Ми  продовжуємо вивчення  теми "Руські удільні князівства у складі інших держав", яку вивчатимемо до кінця семестру, а сьогодні тема уроку
Українські землі у складі Угорщини, Молдавії, Московії та Османської імперії.Кримське ханство. Запишіть, її. Після уроку ви дізнаєтеся, як були розділені українські землі у 15 ст, наприкінці середньовіччя, зможете показувати їх на карті.


Матеріали і завдання до уроку доступні за посиланням

31 березня 2020 року
Ми започатковуємо нову тему "Руські удільні князівства у складі інших держав", яку вивчатимимо до кінця семестру, а сьогодні тема уроку
Українські землі у складі Великого князівства Литовського та Королівства Польського. запишіть, її. Після уроку ви дізнаєтеся, коли за українські землі почали боротьбу литовці і поляки, дізнаємося про становище українських земель у 14-15 столітті.

Для продовження роботи перейдіть за посиланням

Домашнє завдання
Наявність конспекту - 8 балів., запитання 1 бал, детективна розповідь - до 3-х балів

Завдання для самостійного опрацювання: відповідь - письмово.
Прочитайте абзац про Грюнвальдську битву на с 188 (останній), напишить, яке вона мала значення для українських земель і Європи? (1 бал)

Опрацюйте пункт 8 та 9 на ст 190-191, складіть детектитвну чи гостросюжетну  розповідь про боротьбу Свидригайла та Сигизмунда (до 3-х балів)

Завдання на канікули
Самостійна робота
1. Складіть речення зі словами Золота Орда, монголо-татарське іго, баскак.
2. Чому в Галицько-Волинській державі були сильні позиції бояр?
3.Чому стало можливим захоплення руських земель монголо-татарами?
4. Що зробив Данило Галицький для збереження і розбудови своєї держави?
По 3 бали за кожне запитання. Тематична - середня з самостійної роботи і тестів.
Тестування, перейдіть за посиланням

17 березня 2020 року
Галицько­Волинська держава за наступників Данила Романовича. Культура Галицько­Волинської держави у другій половині ХІ—ХІІІ ст.

Для продовження роботи перейдіть за посиланням

Домашнє завдання: скласти і прочитати конспект.
Форма контролю (оцінюється) наявність та зміст конспекту.





Немає коментарів:

Дописати коментар