Ну що ж, закінчився районний конкурс "Учитель року 2016". Мої враження? Клас! Сподобалося, однозначно! Сподобалося все: п'ятий клас, директор школи Юрій Дмитрович, друзі-конкуренти Сергій Володимирович і Олена Миколаївна, сподобався мій урок, одним словом - море вражень. Чесно, я найбільше боявся уроку в незнайомому класі, діти, мабуть, теж його боялися, але все пройшло чудово.
Хто переміг? Я не знаю. Навіть якщо і не я - нічого страшного. Попереду багато нових і цікавих викликів. Дякую п'ятикласникам, дякую колегам, суддям, до наступних зустрічей і наступних перемог. Миру, терпіння, здоров'я і творчих успіхів!
Блог учителя історії та громадянської освіти Мукачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Мукачівської міської ради Закарпатської області Царенка Романа Васильовича
четвер, 17 грудня 2015 р.
вівторок, 15 грудня 2015 р.
Майстер-клас
Ну і нарешті, готовий мій майстер-клас присвячений інтелектуальним іграм, викладаю презентацію, завдання - завтра після конкурсу.
Як і обіцяв, виставляю завдання, які підготував для майстер-класу.
Завдання можна знайти за посиланням https://drive.google.com/folderview?id=0B6RrvKRoKb4HZE9WQjlua3YzMUE&usp=sharing
Всім дякую
Як і обіцяв, виставляю завдання, які підготував для майстер-класу.
Завдання можна знайти за посиланням https://drive.google.com/folderview?id=0B6RrvKRoKb4HZE9WQjlua3YzMUE&usp=sharing
Всім дякую
Такі от справи
Сьогодні виявилося, що усі вчорашні напрацювання марні. Учні 5 класу працюють за підручником Пометун О.І.. Втішає одне, я теж працюю за цим підручником. Що ж, довелося переробляти урок. До нього залишилося 12 годин
16 грудня 2015 року
Історія України
5 клас
Тема: Кого ми називаємо давніми
мешканцями України
Мета: Сформувати уявлення учнів про племена і народи, які раніше жили на
території нашої держави, познайомити їх з господарським та повсякденним життям;
формувати історичні компетентності учнів, вміння працювати з підручником та
додатковими джерелами інформації, навички самостійного пошуку та систематизації
інформації; виховувати любов до історичного минулого України.
Тип уроку: комбінований
Методичне забезпечення: підручник, карта, дошка,
картки з завданнями, презентація
Основні поняття: Міграція, трипільці, кіммерійці, скіфи, сармати, греки,
слов’яни, пектораль
Структура уроку
1. Кого ми називаємо давніми мешканцями України
2. Як жили східні слов’яни
3. Як досліджують життя давніх мешканців України
Хід уроку
1. Організаційний момент,
мотивація до навчання
2. Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування:
Завершіть речення
1. Письмові документи, предмети, будівлі та інші пам’ятки, які відображають
історичні події та явища і дають можливість досліджувати життя людей в минулому
– історичні джерела
2. Все, до чого можна доторкнутись руками – речові джерел, наведіть приклади
3. Існують у письмовому вигляді – писемні
джерела, наведіть приклади
Назвіть вид історичних джерел
Орнаменти, традиції, звичаї, правила поведінки - етнографічні
Портрети, фотографії, малюнки, картинки, кінофільми – візуальні, зображувальні.
Хто знаходить і досліджує речові джерела – археологи,
наука яка їх вивчає – археологія
Повторення лінії часу і навичок складання і розв’язання історичних задач
3. Перевірка домашнього завдання
(робота на картках)
Картка 1
1. Завершіть речення
Сукупність подій, що повторюються у певній послідовності і мають спільні
ознаки називається ___________________________________________
2. «Що? Де? Коли?», заповніть табличку
Що?
|
Де?
|
Коли?
|
У 1840 році в Петербурзі вийшов друком перший кобзар
|
||
Українська спортсменка Оксана Баюл у 1994 році стала чемпіонкою з фігурного
катання
|
3. Прочитайте текст, дослідіть історичну подію, дайте відповідь на
запитання
Що відбулося? ___________________________
Де і коли? _______________________________
Які причини? ____________________________
Які наслідки?_____________________________
Яке історичне явище відображає ця подія?
Пуск першої залізниці на
території України, що входила до складу Російської імперії, відбувся 1865 року.
Вона з’єднала морський порт Одесу і місто Балту, куди привозили багато збіжжя.
За два роки залізничне сполучення було продовжене до міста Єлисаветград.
Картка 2
1. Завершіть речення
те, що відбувалося з людьми в
минулому в певний час та в певному місці: подорожі, битви відкриття тощо
___________________________________
2. «Що? Де? Коли?», заповніть табличку
Що?
|
Де?
|
Коли?
|
У 1187 році вперше у писемному джерелі було вжито назву Україна
|
||
У 1960 році в м. Київ відкрито першу лінію метро
|
3. Підберіть вірне запитання, з’єднайте стрілочками
Причина
Яким є результат?
Подія
Чому це відбулося
Явище
Що, де, коли, з ким і як відбулося?
4. Поміркуйте, що потрібно знати, щоб дослідити повсякденне життя
4. Повідомлення теми і мети уроку
1. Кого ми називаємо давніми мешканцями України?
Розповідь вчителя, що супроводжується демонстрацією презентації
У різні часи на території України проживали різні
народи. Історикам складно визначити, які саме групи людей оселилися на цих
землях першими. Як і в історії інших країн, в історії України велику роль
відіграли племена і народи, що приходили з інших земель. Деякі залишалися тут
на довгі століття або й назавжди, інші — мігрували далі. Кожен з цих народів
вів свій спосіб життя, мав власні звичаї і культуру. Дізнатися про життя
народів у дописемні часи нам допомагають речові джерела, які вивчають археологи.
Важливе місце серед давніх мешканців українських
земель на лежить трипільцям. Залишки їхнього поселення поблизу с. Трипілля на
Київщині віднайшов археолог Вікентій Хвойка. Саме від місця першої знахідки і
походить назва цього народу, який вчені вважають першим осілим населенням на
території давньої України. Основними заняттями трипільців було землеробство і
домашнє скотарство. І хоча вони не залишили нам писемних пам’яток, трипільці
відомі в усьому світі насамперед своїми глиняними ви робами, розписаними
білою, жовтою, червоною та чорною фарбами. Наразі немає свідчень того, чи використовували
майстри гончарний круг1, проте трипільский глиняний посуд і досі вражає
витонченістю форм та різноманітністю орнаменту. Тож недаремно трипільців
називають «племенами мальованої кераміки». Досліджуючи залиш ки поселень давніх
землеробів, археологи з’ясували, що вони складалися зазвичай з кількох десятків
жител і господарських споруд, які розміщувалися рядами або по колу. В одному
поселенні проживало кілька сотень людей. За житло трипільцям слугували одно- і
навіть двоповерхові приміщення, розділені на кімнати. У знайдених археологами
рештках помешкань можна роздивитися піч-лежанку, стільці, глиняні жіночі
фігурки. Учені вважають ці фігурки символом сім’ї, родючості.
Міграція – переміщення людей на
інші території зі зміною місця проживання на тривалий час
Трипільці 6-3 тис до н.е
1893 рік Вікентій Хвойка біля села Трипілля на Київщині знайшов залишки
поселення
Цікаву сторінку в історію давньої України вписали кіммерійці
і скіфи — кочові скотарі, які були вправними вершниками і лучниками. Ці народи
залишили по собі чимало курганів, де були поховані їхні царі. В одному з таких
на сипів на Дніпропетровщині знайшли золоту скіфську пектораль — одну з
найвідоміших археологічних знахідок сучасної України.
Кіммерійці 12-7 ст. до.н.е. Розповідь вчителя
Скіфи 6-3 ст до н.е. Розповідь вчителя
1971 рік Борис Мозолевський під час розкопок кургану Товста Могила на
Дніпропетровщині знайшов золоту скіфську пектораль
Сармати 2 ст до н.е – 2 ст н.е.
Робота з підручником ст 83, що не сказав вчитель
Самостійна робота з підручником ст..87, що дізналися з тексту
Робота з картою
Показати території розселення Скіфів, найвідоміші кургани, грецькі
міста-колонії
Ввправа «Вірю-не вірю»
Перші археологічні знахідки трипільців знайшов Борис Мозолевський
Перші археологічні знахідки
трипільців знайшов Вікентій Хвойка
Борис Мозолевський знайшов золоту пектораль у кургані Солоха
Борис Мозолевський знайшов золоту пектораль у кургані Товста Могила
2. Як жили східні слов’яни?
Розповідь вчителя
У місцевостях з непрохідними лісами, на крутих берегах річок, куди
дістатися складно, у минулому жили представники давніх слов’ян.
Формування поняття
Слов’яни – це група європейських народів, об’єднаних спільним походженням
та близькістю мови. Частина з них з початку І тисячоліття н.е. розселилася на
території сучасної України
Городища – укріплені поселення
До сьогодні археологи знаходять укріплені
поселення — го родища, де могли проживати до кількох сотень людей. Ж или
слов’яни у напівземлянках або хатах, стіни яких будували з лози та глини. У
такому приміщенні обов’язково була піч. Наявністю печей слов’янські помешкання
відрізнялися від будівель племен - сусідів, наприклад германців, посеред жител
яких було відкрите вогнище.
Усім необхідним для життя слов’яни забезпечували
себе самі. Вони займалися землеробством і скотарством, використовували залізні
знаряддя праці, знали чимало ремесел. Завдяки цьому слов’яни мали змогу
торгувати. З Візантії, наприклад, привозили сережки і браслети, золоті монети і
шовкові тканини. А на ринки та базари сусідніх країн слов’яни везли на продаж
мед, віск, хліб і рибу, ремісничі вироби.
3. Як досліджують життя давніх мешканців України?
Давайте уявимо себе істориками, архіваріусами чи археологами
Робота в парах з джерелами на картках
Ці племена живуть по річці Іпаніду (Південний
Буг) на захід від Борисфену (Дніпро), а якщо переїхати через Борисфен з боку
моря, то спершу буде Полісся, а від нього вгору живуть скіфи-хлібороби, яких
елліни, що живуть на річці Іпаніду, називають борисфенітами, а самих себе ці
елліни звуть ольвіополітами. Ці скіфи-хлібороби на схід займають
простір на три дні дороги аж до річки, що має назву Пантікапу (Інгул), а на північ - простір на одинадцять днів
плавби вгору по Борисфену. Над ними вже на широкий простір розкинулась пустиня;
за пустинею живуть андрофаги (людоїди), особливе плем'я, зовсім не скифське. На
схід від цих скіфів-хліборобів, за річкою Пантікапом, живуть уже
скіфи-кочівники, які нічого не сіють і не орють; вся ця країна позбавлена
дерев, за винятком Полісся, ці кочівники на схід займають обшир на чотирнадцять
днів дороги, який простягається
до річки Герри.
Про які племена розповідає Геродот? Чим, на
вашу думку, вони займалися? Покажіть їх на карті
По той бік Герри знаходяться так звані царські володіння
і живуть найкращі і найчисленніші скіфи, які вважають інших скіфів своїми
рабами. Місцевість, яку вони
займають, простягається на південь до Тавріки, а на схід - до рову, який
викопали нащадки сліпих, і до торжища при Меотійському озері, званого Крімнами;
частина ж їх володіння простягається до річки Танаїду. Місцевості, що лежать на
північ від царських скіфів, займають меланхлени (чорноризці), особливе, не
скіфське плем'я. Вище меланхленів, наскільки нам відомо, лежать озера і
безлюдна пустиня.
Про які племена розповідає Геродот? Чим, на
вашу думку, вони займалися? Покажіть їх на карті
Все найважливіше для життя є в скіфів у
достатку. Звичаї ж у них такі. Вони шанують тільки таких богів: вище за всіх
Естію, потім Зевса і Землю, визнаючи останню дружиною Зевса, далі Аполлона,
Небесну Афродіту, Іріду і Арея. Ці божества шанують усі скіфи, а так звані
скіфи царські приносять жертви ще й Посейдонові. Естія - по-скіфському зветься
Гавіті, Зевс - Папай, на мою думку, цілком правильно. Земля - Апі, Аполлон -
Гіпосір, Афродіта Небесна - Аргім-паса, Посідон - Фагімасад. Скіфи не мають
звички ставити кумирів, вівтарів і храмів жодному божеству, крім Арея; споруди
ж на честь останнього у них у звичаї.
Про яких богів ви дізналися з розповіді?
...Військові
звичаї у них такі: скіф п'є кров першого забитого ним ворога, а голови всіх
забитих у бою відносять до царя, бо той, хто приніс голови, дістає частину
захопленої здобичі, а той, хто не приніс, не дістає.
Про яку військову традицію ви дізналися?
Виконання завдання на ст.. 82 уявіть, що ви археологи і знайшли під час
розкопок древніх поселень такі речі. Що ви можете розповісти про життя давніх
словян?
5. Закріплення та узагальнення
1. Вправа «Три речення» Розповісти трьома реченнями про трипільців,
кіммерійців, скіфів, сарматів, слов’ян
2. Складання лінії часу «Народи і племена, що проживали на території
України»
Складання і розв’язання історичних задач
3. Історичний диктант
1. Переміщення людей на інші
території зі зміною місця проживання на тривалий час
_______________________________________________
2. Перші археологічні
знахідки поселення трипільців віднайшов ______________ ____________
3. Це сталося поблизу села
_______________________ на Київщині.
4. По собі
___________________ і скіфи залишили чимало курганів де були поховані їхні
царі.
5. Коштовну скіфську
пектораль знайшов ______________ _________________
6. У кургані
_____________________ _______________________
7. Назва цього племені
перекладається, як «оперезані мечем», легендарні нащадки скіфів і амазонок
____________________________
8. Одне з заснованих греками
міст має назву ________________________, що означає «щаслива»
9. Укріплені поселення
слов’ян називаються ______________________
10. Велика держава І тис
н.е., розташована на Балканах і в Малій Азії називається _____________________
6. Підсумки уроку, оцінювання
7. Домашнє завдання
Параграф 12 читати і переказувати
Опрацювати документ «Михайло
Грушевський про слов’ян» ст. 80
понеділок, 14 грудня 2015 р.
Як народжується урок
Сьогодні пройшло жеребкування і стало відомо, де, коли і який урок я даватиму. Результат цікавий: 5 клас Помічнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., тема уроку "Хліб насущний, або повсякденне життя за часів Київської Русі".Головна проблема полягає в наступному: в мене підручник іншого автора, відповідно - інше календарне планування, а це означає - урок доведеться готувати "з нуля", всі мої попередні напрацювання не допоможуть. Що ж, тим цікавіше, почнемо з Tabula rasa.
Методичне забезпечення: Підручник, зошит, дошка, ілюстрації, картки з завданнями
Основні поняття: град, місто, дитинець, поділ, село, напівземлянка
Картка 3
Вставити пропущені слова
У другій половині 19 - на початку 20 ст. в Україні відбувалися важливі зміни в житті людей. Саме тоді збудовано перші ______________ "Перемшиль - Львів" (1861) та "Одеса - Балта"(1865). На межі століть окрім ____________ (запряженого кіньми вагона) почали використовувати електричний ______________. Вперше він почав діяти в Києві у 1892 р. Олександрівською вулицею.
5. Підсумки уроку
6. Оцінювання
Мотивоване оцінювання учнів
7. Домашнє завдання
1)параграф 13, читати і переказувати,
2) розв'язати задачу №3 ст 103
3)на пошту carenkoroma32@gmail.com вислати своє фото у одязі русича
На цьому поки-що все, пішов читати підручник далі
16 грудня 2015 року
5 клас
5 клас
Історія України
Тема: Хліб насущний, або повсякденне життя за часів Київської Русі
Мета: розповісти учням про перші міста, їхню забудову, визначити особливості буденного життя мешканців давніх міст і сіл, описати одяг мешканців Київської Русі, порівняти буденне життя у давнину із сучасним; формувати вміння працювати з текстом підручника, виокремлювати в тексті головне і другорядне, складати простий план тексту підручника, зокрема у формі запитань, складати запитання про перебіг історичних подій, висловлювати особисте ставлення до історичної події.
Тип уроку: комбінований урок
Мета: розповісти учням про перші міста, їхню забудову, визначити особливості буденного життя мешканців давніх міст і сіл, описати одяг мешканців Київської Русі, порівняти буденне життя у давнину із сучасним; формувати вміння працювати з текстом підручника, виокремлювати в тексті головне і другорядне, складати простий план тексту підручника, зокрема у формі запитань, складати запитання про перебіг історичних подій, висловлювати особисте ставлення до історичної події.
Тип уроку: комбінований урок
Методичне забезпечення: Підручник, зошит, дошка, ілюстрації, картки з завданнями
Основні поняття: град, місто, дитинець, поділ, село, напівземлянка
Структура уроку
1.Якими були найдавніші на наших землях міста?
2. Як за давніх часів жили селяни?
3. Яким було вбрання за часів київської Русі?
Хід уроку
Хід уроку
1. Організаційний момент, знайомство, заохочення
до співпраці, мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми і мети уроку.
2. Перевірка домашнього завдання
Робота з картками
Картка 1
Вставити пропущені слова
У 1185 році князь __________________ разом з братом Всеволодом, племінником
Святославом і сином Володимиром вирушили у похід проти ____________________ .
Похід закінчився поразкою. Усе військо ___________________, а князь потрапив у
________________.
Невідомий автор написав поему _____________ __ _______________
______________.
Завдання:
У якому столітті відбувався похід? _____________
Скільки років тому сталася ця подія?____________
Назвіть причини поразки? Відповідь дайте
за зразком
Я вважаю ____________________, тому що ___________________________, наприклад
_____________________________________________________ .
"Що? Де? Коли?" (опрацюйте текст і на звороті дайте відповідь за схемою Хто? Що? Де? Коли?)
"Що? Де? Коли?" (опрацюйте текст і на звороті дайте відповідь за схемою Хто? Що? Де? Коли?)
Влітку 1891 р. бруківкою центральної вулиці Одеси – Дерибасівської –
прогримів не бачений досі екіпаж – без коня! Це був перший у нашій країні
автомобіль марки «Панар-Левассор». Власник автомобіля привіз його в Одесу з
Франції.
Виробництво власних легкових автомобілів в Україні започатковано 1960 р.,
коли в Запоріжжі зійшов з конвеєра «Запорожець».
Картка 2
Вставити пропущені слова
Вставити пропущені слова
Одним з найвідоміших українських мандрівників був Василь
_____________-____________.
Свою подорож він розпочав 1723 році зі ______________, а завершив її
поверненням на батьківщину лише 1747 р. Мандрівник вів ________________, у
якому занотовував усі подробиці побаченого. Текст "Мандрів" вперше
опубліковано у місті __________-__________, у 1778 році.
Завдання:
Скільки років подорожував герой?
Скільки років тому вперше видані "Мандри"?
Чи погоджуєтеся ви з твердженням, що мандрівки були важкою та небезпечною справою? А зараз? Відповідь дайте за зразком
Скільки років подорожував герой?
Скільки років тому вперше видані "Мандри"?
Чи погоджуєтеся ви з твердженням, що мандрівки були важкою та небезпечною справою? А зараз? Відповідь дайте за зразком
Я вважаю ____________________, тому що ___________________________, наприклад
_____________________________________________________ .
"Що? Де? Коли?" (опрацюйте текст і на звороті дайте відповідь за схемою Хто? Що? Де? Коли?)
Одеса була містом, де вперше в Україні встановлено телефонний зв ’язок. Це сталося 1882 року. Наступного року перші телефонні апарати з’явилися в Києві – у ресторані швейцарського підприємця на Хрещатику.
"Що? Де? Коли?" (опрацюйте текст і на звороті дайте відповідь за схемою Хто? Що? Де? Коли?)
Одеса була містом, де вперше в Україні встановлено телефонний зв ’язок. Це сталося 1882 року. Наступного року перші телефонні апарати з’явилися в Києві – у ресторані швейцарського підприємця на Хрещатику.
Картка 3
Вставити пропущені слова
У другій половині 19 - на початку 20 ст. в Україні відбувалися важливі зміни в житті людей. Саме тоді збудовано перші ______________ "Перемшиль - Львів" (1861) та "Одеса - Балта"(1865). На межі століть окрім ____________ (запряженого кіньми вагона) почали використовувати електричний ______________. Вперше він почав діяти в Києві у 1892 р. Олександрівською вулицею.
Завдання:
Позначте на лінії часу вказані події
_______________________________________________________
Позначте на лінії часу вказані події
_______________________________________________________
Скільки років минуло між першою і останньою подією. ___________
З якою подією пов'язана історія нашого міста Помічна, що ви про це знаєте?
З якою подією пов'язана історія нашого міста Помічна, що ви про це знаєте?
Відповідь дайте за зразком
Я вважаю ____________________, тому що ___________________________, наприклад
_____________________________________________________ .
"Що? Де? Коли?" (опрацюйте текст і на звороті дайте відповідь за схемою Хто? Що? Де? Коли?) Особливе значення для розвитку літакобудування мав Київ. Саме тут злетіли перші в Україні літаки місцевого виробництва. У 1910 р. Олександр Кудашев уперше в Україні пролетівкілька десятків метрів на літаку власної конструкції К-1.
"Що? Де? Коли?" (опрацюйте текст і на звороті дайте відповідь за схемою Хто? Що? Де? Коли?) Особливе значення для розвитку літакобудування мав Київ. Саме тут злетіли перші в Україні літаки місцевого виробництва. У 1910 р. Олександр Кудашев уперше в Україні пролетівкілька десятків метрів на літаку власної конструкції К-1.
У 1913 р. Сікорський створив найбільший на той час у світі літак «Ілля
Муромець», перелітна якому за маршрутом «Петербург – Київ– Петербург» став
справжньою сенсацією.
3. Вивчення нового матеріалу
Роздача карток з завданням
1.Якими були найдавніші на наших землях міста?
розповідь вчителя, що супроводжується демонстрацією
на карті показати найбільші міста Київської русі
2. Як за давніх часів жили селяни?
Складання простого плану параграфу у формі запитань
3. Яким було вбрання за часів київської Русі?
4. Закріплення та узагальнення
1. Бесіда за запитаннями
2. Виконання завдань
3. Заповнення карток з завданням
1. Як чужинці називали наші землі в
9 – 10 століттях? ____________________________________________________
2. Звідки пішла назва «город»?
____________________________________________________
3. З яких частин складалися великі міста ?
____________________________________________________
4. Де мешкали князівська родина,
бояри, дружинники, духівництво?
____________________________________________________
5. «Це були здебільшого однокімнатні, з глиняною
підлогою,
заглибленою в землю, будівлі,
площею не більше 18-20 кв.м»
Про що йде мова?
_____________________________________________________
6. Назвати заняття селян за давніх
часів.
_____________________________________________________
_____________________________________________________
7. Яким було вбрання заможних міщан
за часів Київської Русі?
_____________________________________________________
8. Що було обов’язковим елементом давньоруських костюмів?
_____________________________________________________
9. Назвати ремісників різних
спеціальностей, які мешкали у містах.
_____________________________________________________
10. Скільки ремесел знали мешканці
Київської Русі за підрахунками
вчених?
______________________________________________________
5. Підсумки уроку
6. Оцінювання
Мотивоване оцінювання учнів
7. Домашнє завдання
1)параграф 13, читати і переказувати,
2) розв'язати задачу №3 ст 103
3)на пошту carenkoroma32@gmail.com вислати своє фото у одязі русича
На цьому поки-що все, пішов читати підручник далі
неділя, 13 грудня 2015 р.
субота, 12 грудня 2015 р.
Перший етап позаду
Учора ми змагалися у тестах з фахової майстерності. Двадцять одне запитання, перше просило представитись, потім десять - з історії, десять - з педагогіки. Важких запитань не було, тому через хвилин тридцять тестування з фахової майстерності було завершено. Попереду найважче - урок у незнайомому класі і майстер-клас. Як воно буде далі, і що з цього вийде - невдовзі дізнаємося.
Як я приймав участь у районному конкурсі "Учитель року 2016"
Жереб кинуто! У 49 році до н.е. Юлій Цезар порушив заборону римського сенату і перейшов зі своїми військами річку Рубікон... Невдовзі цезар оволодів Римом.
Жереб кинуто! Тепер я учасник конкурсу "Учитель року 2016 " у номінації "Історія". Вороття немає. Попереду десять складних, вирішальних днів. Нікому ні слова. Знає лише дружина. Вона мене підтримує, або принаймні не заважає. Взагалі, ми рідко сперечаємося, хоча працюємо разом. Я вчитель історії, вона - зарубіжної літератури. Одна ремарка, я - директор школи, вона - мій підлеглий, ну, в робочий час.
Інколи я беру ""творчу відпустку", пишу статтю, готую відкритий урок, чи як зараз, пишу свій "автопортрет" на конкурс. Для мене створюється "режим сприяння", ніч, комп'ютер, і я. Люблю ніч. Люблю, коли до кінця терміну залишаються лічені години, коли на ранок усе має бути готово, і диво - усе буде зроблено.
Сьогодні у мене така відпустка, бо завтра - відбірковий етап конкурсу, і я маю постати в усій красі. Ну що ж... Зустрічайте переможця!
Так, я люблю перемагати, в шахах, баскетболі, предметних олімпіадах, творчих конкурсах чи інтелектуальних іграх. Я люблю, коли перемагає моя команда, мої вихованці чи мої близькі.
Я вже був учасником районного конкурсу "Вчитель року". Два роки тому переміг у номінації "Директор школи", маю досвід участі і у обласному етапі.
Чи хвилююся я? Звісно хвилююся. Але тиждень тому я сказав дружині і сину, що змагатимуся за звання кращого вчителя історії, тепер назад вороття немає. Жереб кинуто! Ніяких відмовок, ніяких виправдань. Чи став би Цезар Імператором, з усіма його талантами і здобутками, якщо б в останній момент зупинився?
"А чи не дуже тебе занесло? Поставити себе поряд з великим Юлієм?" - запитаєте ви мене. Посміхнусь і відповім : "Можливо". Але з маленьких успіхів, з маленьких перемог складається важкий шлях, шлях до мрії. Так, я мрію перемогти у цьому конкурсі, не заради слави, грошей чи визнання, а тому, що хочу бути гідним прикладом для свого сина. Я вам про нього не розповідав? Він першокласник. Добре навчається, старанно пише, читає, має схильності до математики, ходить на гурток, любить ігри і конкурси, любить перемагати - тут він весь у тата. Оцінок нам ще не ставлять, але він обов'язково буде відмінником, і, сподіваюсь, гарною людиною. Так має бути.
Про конкурс. У мене гідні супротивники, досвідчені і розумні, і цим завдання стає ще складнішим, але водночас і цікавішим.
Що маю я?
Досвід, дванадцять років педагогічного стажу, вищу кваліфікаційну категорію;
Навички роботи з комп'ютером, використання хмарних технологій;
Авторитет, підтримку колег і сім'ї;
Компетентнісний підхід у викладанні історії, навички створення "ситуації успіху" на уроці;
Успіхи вихованців в інтелектуальних іграх;
Особисті якості: відповідальність, наполегливість, працьовитість...
На що сподіваюся?
На повну концентрацію і самовіддачу, ну і, звісно, на... удачу.
Тож всім учасникам конкурсу бажаю удачі, а переможе той, хто піде до кінця.
Жереб кинуто! Тепер я учасник конкурсу "Учитель року 2016 " у номінації "Історія". Вороття немає. Попереду десять складних, вирішальних днів. Нікому ні слова. Знає лише дружина. Вона мене підтримує, або принаймні не заважає. Взагалі, ми рідко сперечаємося, хоча працюємо разом. Я вчитель історії, вона - зарубіжної літератури. Одна ремарка, я - директор школи, вона - мій підлеглий, ну, в робочий час.
Інколи я беру ""творчу відпустку", пишу статтю, готую відкритий урок, чи як зараз, пишу свій "автопортрет" на конкурс. Для мене створюється "режим сприяння", ніч, комп'ютер, і я. Люблю ніч. Люблю, коли до кінця терміну залишаються лічені години, коли на ранок усе має бути готово, і диво - усе буде зроблено.
Сьогодні у мене така відпустка, бо завтра - відбірковий етап конкурсу, і я маю постати в усій красі. Ну що ж... Зустрічайте переможця!
Так, я люблю перемагати, в шахах, баскетболі, предметних олімпіадах, творчих конкурсах чи інтелектуальних іграх. Я люблю, коли перемагає моя команда, мої вихованці чи мої близькі.
Я вже був учасником районного конкурсу "Вчитель року". Два роки тому переміг у номінації "Директор школи", маю досвід участі і у обласному етапі.
Чи хвилююся я? Звісно хвилююся. Але тиждень тому я сказав дружині і сину, що змагатимуся за звання кращого вчителя історії, тепер назад вороття немає. Жереб кинуто! Ніяких відмовок, ніяких виправдань. Чи став би Цезар Імператором, з усіма його талантами і здобутками, якщо б в останній момент зупинився?
"А чи не дуже тебе занесло? Поставити себе поряд з великим Юлієм?" - запитаєте ви мене. Посміхнусь і відповім : "Можливо". Але з маленьких успіхів, з маленьких перемог складається важкий шлях, шлях до мрії. Так, я мрію перемогти у цьому конкурсі, не заради слави, грошей чи визнання, а тому, що хочу бути гідним прикладом для свого сина. Я вам про нього не розповідав? Він першокласник. Добре навчається, старанно пише, читає, має схильності до математики, ходить на гурток, любить ігри і конкурси, любить перемагати - тут він весь у тата. Оцінок нам ще не ставлять, але він обов'язково буде відмінником, і, сподіваюсь, гарною людиною. Так має бути.
Про конкурс. У мене гідні супротивники, досвідчені і розумні, і цим завдання стає ще складнішим, але водночас і цікавішим.
Що маю я?
Досвід, дванадцять років педагогічного стажу, вищу кваліфікаційну категорію;
Навички роботи з комп'ютером, використання хмарних технологій;
Авторитет, підтримку колег і сім'ї;
Компетентнісний підхід у викладанні історії, навички створення "ситуації успіху" на уроці;
Успіхи вихованців в інтелектуальних іграх;
Особисті якості: відповідальність, наполегливість, працьовитість...
На що сподіваюся?
На повну концентрацію і самовіддачу, ну і, звісно, на... удачу.
Тож всім учасникам конкурсу бажаю удачі, а переможе той, хто піде до кінця.
Підписатися на:
Дописи (Atom)